چگونه حین تمرین ورزش آب بنوشیم

drink water
آخرین تحقیقات نشان می دهد که آب تنها ۳۰ درصد از تغذیه ی افراد را تشکیل می دهد. این عدد واقعا کم است و باید بیشتر باشد. نه تنها باید روزمره و به طور نرمال آب مصرف کنیم بلکه باید حین تمرین هم و قبل و بعد از آن هم این مقادیر را رعایت کنیم. مصرف آب در زمان ورزش با ما همراه باشید. 
قبل تمرین، حین و بعد آن چقدر آب مصرف کنیم؟

تحقیقات جدیدی در دانشگاه پزشکی مربوط به مسایل ورزشی نشان داده که کم آبی می تواند قدرت بدن شما را تا ۲% کم کند و توان را تا ۳% و تحمل شما را تا ۱۰% کاهش دهد. بعنوان یک قانون سرانگشتی باید نیم ساعت قبل تمرین شما ۸ اونس (۱ لیوان) آب مصرف کنید که از آمادگی ماهیچه هایتان مطمئن شوید. ۱۶ اونس (۲ لیوان) هم بعد از تمرین آب نیاز دارید.

طبق مطالعات بدن شما در حین تمرین هم ۱۶ اونس آب را برای دوام و پایداری نیاز دارد. بعد از ۹۰ دقیقه تمرین معمولی معمولا آب بدن کم می شود و گلیکوژن شما از دست می رود و شما نیاز به آب خواهید داشت.

همچنین به خاطر داشته باشید که برنامه ریزی برای املاح معدنی بدنتان هم اگر ورزشکار حرفه ای هستید بسیار مهم است. خوردن آب زیاد بدون ورزش کافی هم موجب مشکل خواهد شد و شاید موجب از کار افتادن ارگان های بدن شما و یا حتی مرگ نیز بود.

پس در مقدار آبی که در تمرینات خودتان استفاده می کنید خیلی دقت کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب