با لباس نرم و راحت بی خوابی خود را درمان کنیم

bigstock Man comfortably sleeping in hi 15694625

وقتی شما به قصد استراحت به خواب می روید بدن شما به آرامی شروع به خاموش شدن می کند. حال هر چه این کار را راحت تر انجام دهد خواب بهتری خواهید داشت. در این کار باید با پوشیدن لباس های نرم و سبک به بدنتان کمک کنید.

در قسمت مطالب علمی سایت Mic می خوانیم که خوابیدن در لباس های نرم و شل و ول و یا حتی بدون لباس تنها برای راحتی نیست. این کار به بدن شما کمک می کند که دمایش را تنظیم کند که خواب بهتری داشته باشید. نیازی نیست که شما به اندازه ای که در طول روز انرژی مصرف می کنید برای خواب هم مصرف کنید، بنابراین بدن شما می تواند دمای اصلی خود را برای ذخیره ی انرژی پایین بیاورد. و نهایتا دمای پایین بدن خواب عمیقتر را نتیجه می کند.

استیونسون می گوید:

خیلی مهم است که به بدنتان اجازه دهید که دمایش را پایین بیاورد. پایین آمدن دمای بدن فشار خون شما را پایین می آورد و به بدن اجازه می دهد سیستم ” استراحت و هضم” که با نام  سیستم عصبی نباتی معروف است، را فعال کند. خنک شدن بدن همچنین هورمون های اصلی و آنزیم های جبرانی را آزاد می کند.

می گویند که هرکس سلیقه ی شخصی خود را در نوع خوابیدن دارد. اگر تا الان به خوابیدن در پیژامه ی گشاد و آزاد به شما حس بهتری می دهد مطمئن باشید بدون لباس خوابیدن به این اندازه این حس را به شما منتقل نخواهد کرد. این استرس می تواند حتی شما را بیدار نگه دارد و هرگونه فایده ی سلامتی را در شما کنسل کند. به هرحال اگر شما با تغییرات کوچک راحت هستید و یا فکر می کنید که باید کار جدیدی را برای داشتن خواب بهتر امتحان کنید نوع لباسی که می پوشید خیلی تاثیر گذار است.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب