نکاتی درباره پوشیدن لباس طرح‌دار

d8b1d8a7d987d986d985d8a7db8c d9bed988d8b4db8cd8afd986 d984d8a8d8a7d8b3 d985d8b1d8afd8a7d986d987 d8b7d8b1d8ade2808cd8afd8a7d8b1 5e12f801a6bb4 scaled

پوشیدن لباس‌هایی با طرح و نقش شلوغ و رنگی برای بسیاری از آقایان سخت است، اغلب آن‌ها نهایتا طرحی چهارخانه یا راه‌راه انتخاب می‌کنند و پوشیدن لباس‌هایی با چاپ‌های گرافیکی هم به موقعیت‌های محدودی خلاصه می‌شود. اما چرا در استایل‌تان تنوع ایجاد نمی‌کنید؟ قطعا پارچه‌های طرح‌دار تنها برای خانم‌ها تولید نمی‌شود و شما هم می‌توانید با انتخاب طرح مناسب در ترکیبی درست با این نقش و نگارها در ترکیب ظاهرتان تجدید نظر کنید. در این مقاله راهنمای پوشیدن لباس مردانه طرح‌دار را برای شما آماده کرده‌ایم.

ترکیب وانیلی برای مبتدی‌ها

اگر اهل پیروی از مد روز باشید باید در فصل جدیدلباس های طرح دار بخش زیادی از کمد شما را دربربگیرد اما اگر فقط به دنبال تنوع از پیراهن‌های راه‌راه‌تان به طرحی دیگر هستید، یک پیراهن با خال‌های ریز و محو هم برای‌تان کافی است. حالا به عنوان کسی که در پوشیدن لباس طرح‌دار حرفه‌ای نیست باید چند نکته را در نظر بگیرید:

  • چند لباس طرح‌دار را باهم نپوشید.
  • از میان رنگ‌های ساده لباس‌تان را انتخاب کنید.
  • برای تکه‌های دیگر در ترکیب با تکه طرح‌دار از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

پیشنهاد دیگر این است که هر دو رنگ پارچه طرح‌دار شما بهم نزدیک باشد تا چندان طرح برجسته به نظر نرسد و یا نقوشی را انتخاب کنید که فاصله نقطه‌ها به هم بسیار کم باشد و جهت تکرار نقوش نسبت بهم ساده، موازی و تکرار شونده باشد که به نوعی خطای دید ایجاد کنند و در زوایای مختلف لباس شما ساده یا طرح‌دار به نظر برسد. این نوع نقوش باعث می‌شود طرح لباس شما بعد داشته باشد.

راهنمای پوشیدن لباس مردانه طرح‌دار

ترکیب بعدی وانیلی همراه با کمی طعم دهنده

ابتدا با کمی زمزمه طرح شروع کردیم و حالا می‌خواهیم کمی مشخص‌تر لباس‌های طرح‌دارمان را انتخاب کنیم. یکی از ویژگی‌های مثبت طرح‌های چاپی و یا سه بعدی قدرت انتقال مفاهیم آن‌هاست و معمولا این طرح‌ها تصاویری از گربه، کاکتوس، گل و یا یک ساز است. این نقوش چاپی می‌توانند علاقه خاص شما را به چیزی و یا احساس‌تان را به خوبی نشان‌دهند نکته‌ای که درمورد طرح‌های هندسی ساده همچون راه‌راه چندان صدق نمی‌کند.

وقتی قرار است طرح گل‌دار بپوشید اصلا منظور این نیست که یک پیراهن هاوایی دو سایز بزرگ‌تر به تن کنید. طرح‌های گل‌دار در طیف خنثی جذاب‌تر هستند و از آن دسته نقوشی محسوب می‌شوند که بسیار ترکیب خوبی با انواع جین‌ و کتان‌های خاکی رنگ دارند. درواقع شما با پوشیدن لباس‌هایی که شامل تصاویر مفهومی و یا نمادین هستند به استایل‌تان جهت می‌دهید و نوع نگاه دیگران هم به شما تغییر خواهد کرد.

راهنمای پوشیدن لباس مردانه طرح‌دار

ترکیب کوکی شکلاتی برای حرفه‌ای‌ها

اگر اهل پوشیدن لباس‌های طرح‌دار متنوعی باشید برخلاف مبتدی‌ها تا جایی که ممکن است تکه‌های طرح‌دار را کنار هم بچینید و برای انتخاب پالت رنگی هیچ محدودیتی را مدنظر قرار ندهید. اما در ترکیب طرح، نقش و جنس‌های متفاوت به این چند مورد دقت کنید:

  • با گروهی از کلاسیک‌ها شروع کنید مثلا راه‌راه و خال‌خالی در کنار هم عالی خواهند بود.
  • درمورد سایز نقوش تصمیم درست بگیرید به طور مثال همه طرح‌ها را در مقیاس بسیار بزرگ انتخاب نکنید و یا براساس ایرادهای اندامی اندازه طرح هر تکه را درنظر بگیرید.
  • اگر علاوه بر نقش می‌خواهید بافت خاصی به بعضی تکه‌ها اضافه کنید قبل از پوشیدن، بعدی که قرار است پارچه ناهموار و بافت‌دار شما ایجاد کند را تصور کنید.
  • اگر میخواهید کمی متفاوت‌تر طرح‌ها را ترکیب کنید، سراغ لباسهایی با نقوش هندسی کمدتان بروید این نقش‌ها به لباس عمق و انحنا می‌دهند و حتی می‌توانید ترکیب‌های سه‌بعدی بسازید.

راهنمای پوشیدن لباس مردانه طرح‌دار

تفاوت طرح و چاپ

اما تفاوت طرح و چاپ در چیست؟ این روزها درمورد این سوال بحث‌های زیادی می‌شود، اغلب ما در تشخیص تفاوت این دو ممکن است دچار مشکل شویم و در بسیاری موارد به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. در اینجا نکته‌ای است که باید همیشه به خاطر داشته باشید، همه‌ی چاپ‌ها طرح هستند اما همه طرح‌ها را نمی‌توان چاپ دانست. طرح یک آیتم تکرارشونده بر پارچه و لباس است که هم می‌تواند هنگام بافت پارچه بر آن نقش ببندد و هم روی آن چاپ گردد بنابراین دو دسته طرح داریم؛ نقوش بافته شده و نقوش چاپ شده، اما چاپ می‌تواند تکرارشونده نباشد و به عنوان یک تصویر بزرگ و تک بر روی لباس یا پارچه نقش ببندد و در بافت پارچه هیچ نقشی ندارد.

راهنمای پوشیدن لباس مردانه طرح‌دار

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جدیدترین مطالب

پر بازدید ترین مطالب