نکاتی خرید پیراهن مردانه شیک برای آقایان خوش استایل

d8b1d8a7d987d986d985d8a7db8c d8aed8b1db8cd8af d8a7d986d988d8a7d8b9 d9bedb8cd8b1d8a7d987d986 d985d8b1d8afd8a7d986d987 5e111c9377d79 scaled

پیراهن مردانه طی سالها به یکی از اساسی‌ترین لباس‌های کمد آقایان تبدیل شده است. تنوع پیراهن‌های مردانه زیاد است و شما با هر بودجه‌ای می‌توانید پیراهن دلخواه خودتان را داشته باشید. پیراهن مردانه مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟ همراه وندا کلیک باشید تا در مورد پیراهن‌ها بیشتر بدانید.

ویژگی‌های پیراهن مردانه

پیراهن‌های مردانه معمولاً از پارچه‌های نخی و پنبه‌ای دوخته می‌شوند و دارای الگوهای خاصی هستند که اغلب ساده و  بدون جزئیات هستند. رنگ پیراهن‌ها نیز متنوع است و از یک قانون خاص تبعیت نمی‌کند. با تغییر هر کدام از ویژگی‌هایی که به شما گفتیم، پیراهن از یک لباس رسمی برای دیدار کاری به یک لباس اسپرت و کژوال می‌تواند تغییر کند.

راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه

اندازه پیراهن مردانه

اکثر آقایان پیراهن‌هایی می‌پوشند که اندازه تن آن‌ها نیست. مشکل از آنجا سرچشمه می‌گیرد که پیراهن‌های دوخته شده و آماده پوشیدن برای شخص خاصی دوخته نشده‌اند و هر کس باید پیراهن اندازه خودش را پیدا کند. همین باعث می‌شود که به ندرت پیراهنی در همه قسمت‌ها، مناسب و اندازه تن شما باشد. حتماً تجربه داشته‌اید که قد پیراهن برای شما خوب بوده است اما دور کمر خوب نباشد، دور یقه مناسب باشد اما پیراهن از دیگر قسمت‌ها ناهماهنگ باشد.

در ادامه به شما نکاتی خواهیم گفت که در هر دو نوع پیراهن، چه دوخت بازار و چه خیاط برای شما کاربردی خواهد بود. پیراهنی که اندازه شما است راحت است و این راحتی برای هر فردی ممکن است متفاوت باشد. آقایان درشت هیکل معمولاً با پیراهن سایز بزرگ و آزاد راحت هستند و افراد لاغر با پیراهن‌های فیت. به صورت کلی یک پیراهن باید:

  • وقتی که دکمه یقه بسته می‌شود به اندازه دو انگشت جای خالی داشته باشد.
  • سرآستین پیراهن باید به نحوی دوخته شده باشد که بتوانید دکمه‌های سردست را به راحتی باز و بسته کنید.
  • آستین‌ها باید به قدری بلند باشند که اگر دست خودتان را بالا ببرید، آستین از ناحیه ساعد پایین نیاید و آن‌قدر کوتاه نباشد که، آستین به اندازه بیشتر از یک سانتی‌متر بالاتر از مچ قرار بگیرد.
  • سرشانه پیراهن مردانه باید درست روی شانه تنظیم شود و هیچ تمایلی به پایین و یا گردن نداشته باشد.
  • پیراهن در قسمت قفسه سینه باید به اندازه یک با دو سانتی‌متر فضای خالی داشته باشد. (البته به نوع پیراهنی که می‌پوشید بستگی دارد).

راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه

جنس پیراهن مردانه

پیراهن مردانه نخی

پارچه‌های پنبه‌ای و نخی، هدایت گرمایی، جذب رطوبت کافی، دوام و شکل‌پذیری نسبتاً خوبی روی بدن دارند. همچنین به راحتی شسته و تمیز می‌شوند.

پیراهن مردانه الیاف مصنوعی

هیچ وقتایاف مصنوعی نمی‌توانند جای پنبه را بگیرند. استفاده از الیاف ساخته دست انسان کیفیت خوبی ندارند اما در مقایسه با پیراهن‌های پنبه‌ای قیمت پایین‌تری دارند. الیاف مصنوعی در مقابل چروک و همچنین لکه‌های رایج پیراهن مقاومت خوبی دارند. اگر چه ما توصیه می‌کنیم که هیچ وقت پارچه‌ای که در آن الیاف مصنوعی بیش از ۵۰ درصد باشد را خریداری نکنید. اما اگر مجبور باشید و بودجه شما اجازه ندهد می‌توانید از ترکیب‌های نزدیک ۵۰ استفاده کنید.

پیراهن مردانه ابریشمی

لوکس‌ترین نوع پیراهن‌ها مربوط به پیراهن‌های ابریشمی هستند. ظاهر این پیراهن‌ها شفاف و جذاب است ولی قیمت آن‌ها به اندازه زیبایی و شیک بودنشان، بالا است. همچنین باید از پیراهن‌های ابریشمی مراقبت‌های خاصی به عمل آورید.

رنگ پیراهن پیراهن مردانه

چهره، رنگ چشم و رنگ مو از مهمترین فاکتورهایی هستند که حین انتخاب یک بالاپوش باید به آن ها توجه کنید. متاسفانه اکثر آقایان با توجه به لباس‌های قبلیشان انتخاب می‌کنند و این موارد را در نظر نمی‌گیرند.

پیراهن مردانه سفید

رنگ رایج پیراهن‌های مردانه سفید است. تا به امروز رنگ سفید نسبت به دیگر رنگ‌ها، بار رسمی بودن بیشتری داشته است و شما می‌توانید با خیال راحت برای قرارهای کاری و مجالس رسمی از پیراهن سفید استفاده کنید.

پیراهن مردانه آبی

محبوبیت این رنگ به درصد بالایی تطبیق‌پذیری با رنگ پوست آقایان برمی‌گردد. رنگ آبی امروزه در ایران یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است و کارخانه‌های دوخت پیراهن، هر روز یک الگو جدید برای رنگ آبی تولید می‌کنند. امروزه رنگ آبی جایگزین خوبی برای سفید شده است و متأسفانه انواع مختلفی از رنگ آبی در کمد لباس آقایان پیدا می‌شود. ما دوست نداریم که رنگ سفید فراموش شود!

رنگ‌های دیگر پیراهن مردانه

صورتی، بژ، بنفش روشن، شیری، سبز تیره، زرشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که آقایان می‌توانند آن را برای پیراهن خودشان انتخاب کنند. این رنگ‌های می‌توانند به صورت جداگانه در قالب الگو و طرح روی یکدیگر هم استفاده شوند تا تکراری به نظر نرسند. آمار نشان می‌دهد که ده درصد از آقایان از این رنگ پیراهن‌ها استفاده می‌کنند.

در مورد پیراهن‌ها، اجزای دیگری همانند نوع یقه، الگوهای بکار رفته روی پارچه (ساده، راه راه، چهارخانه)، نوع دوخت آستین و مچ پیراهن (دکمه ای، فرانسوی) و حتی دکمه‌های بکار رفته می‌توانند هر کدام به تنهایی قابل بحث باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواردی که به تفصیل در موردشان صحبت نشد می‌توانید به مقالاتی که در مجله مد و لباس «چی بپوشم» گرداوری شده است مراجعه کنید.

۱۱ مدل پیراهن مردانه شیک برای آقایان خوش استایل

پیراهن مردانه مدل‌های بسیار متفاوتی دارد؛ از پیراهن آکسفورد دکمه‌دار گرفته تا پیراهن کتان غیر رسمی. بعضی از این مدل‌ها، در میان آقایان خوش استایل بیشتر محبوب هستند. مهم نیست که در یک شرکت بزرگ کار می‌کنید یا در یک کافی شاپ کوچک، در هر صورت برای داشتن یک استایل شیک و جذاب، بهتر است که چند مدل از این پیراهن‌ها را در کمد لباس‌های خود داشته باشید. بعضی از این مدل‌ها فقط برای پوشیدن در یک فصل و یا موقعیت خاص مناسب هستند اما بعضی دیگر را نیز می‌توانید در استایل روزمره و کژوال و در هر فصلی از سال استفاده کنید.

پیراهن مردانه مدل آکسفورد دکمه‌دار

پیراهن آکسفورد دکمه‌دار یک مدل پیراهن مردانه کلاسیک است که برای اولین بار، در سال ۱۸۹۶ و توسط جان بروکس طراحی شد. جسن پارچه این مدل پیراهن کمی ضخیم است، از بالا تا پایین با دکمه بسته می‌شود، و روی یقه آن نیز ۲ عدد دکمه دوخته شده است. در حقیقت جان بروکس برای طراحی پیراهن آکسفورد، از مدل سنتی پیراهن مردانه الهام گرفته است و در آن کمی تغییر ایجاد کرده است. مزیت این مدل پیراهن این است که شما می‌توانید آن را در موقعیت‌های بسیاری بپوشید؛ از یک مراسم عروسی گرفته تا محل کار. بهتر است که برای موقعیت‌های رسمی از یک پیراهن آکسفورد با رنگ روشن، و برای موقعیت‌های رسمی از یک پیراهن آکسفورد با رنگ تیره استفاده کنید.

پیراهن مردانه مدل آکسفورد دکمه‌دار

پیراهن مردانه مدل رسمی

زمانی که قصد دارید با استایل جذاب خود توجه همه را به خود جلب کنید، بهتر است به سراغ یک پیراهن مردانه رسمی بروید. این پیراهن شیک در عین سادگی، بسیار زیبا و جذاب است. معمولا جنس پارچه آن نسبت به یک پیراهن مردانه معمولی کمی ضخیم‌تر است، مدل یقه آن نوک تیز، به شکل بال و یا به شکل منحنی است، و سر آستین آن نیز دو دکمه دارد. بهترین حالت این است که یک پیراهن مردانه رسمی را همراه با یک کت و شلوار، یا یک ست کت و جلیقه و شلوار، و همراه با پاپیون و دکمه سر آستین بپوشید. یکی از افراد مشهوری که عادت به پوشیدن این مدل پیراهن دارد، بازیگر نقش اصلی فیلم‌های جیمز باند است.

پیراهن مردانه مدل رسمی

پیراهن مردانه مدل کوبایی یقه‌دار

این مدل پیراهن مردانه که آستین کوتاهی دارد و معمولا بهتر است که یقه آن را کمی باز بگذارید، یکی از لباس‌های محبوب آقایان خوش استایل در فصل تابستان است؛ چون هم دمای بدن را خنک نگه می‌دارد و هم باعث می‌شود که فردی خوش استایل و جذاب به نظر برسید. مدل‌ها و رنگ‌های بسیار متفاوتی دارد و شما می‌توانید بر طبق سلیقه و استایل خودتان، بهترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از مدل پیراهن برای موقعیت‌های غیر رسمی استفاده کنید.

پیراهن مردانه مدل کوبایی یقه‌دار

پیراهن مردانه مدل overshirt

پیراهن مردانه مدل بالاپوش، یک مدل پیراهن شیک و بسیار کاربردی است. این پیراهن معمولا برای زمان‌هایی از سال مناسب است که هوا دمای ثابتی ندارد؛ یعنی برای پوشیدن یک تیشرت به تنهایی خیلی سرد، و برای پوشیدن یک کت خیلی گرم است. در این حالت شما می‌توانید روی تیشرت و یا حتی پیراهن دکمه‌دار خود یک بالاپوش بپوشید. زیبایی یک بالاپوش در حقیقت به سادگی آن است. شما می‌توانید یک تیشرت ساده را همراه با یک اورشرت که رنگ آن با رنگ تیشرت متضاد است ست کنید. برای مناسبت‌هایی که در شب برگزار می‌شوند، بهتر است که از یک پیراهن مردانه با تناژهای رنگ آبی یا خاکستری، و برای مناسبت‌هایی که در روز برگزار می‌شوند، بهتر است که از یک پیراهن با رنگ خنثی استفاده کنید.

پیراهن مردانه مدل overshirt

پیراهن مردانه از جنس پارچه فلانل

یک پیراهن مردانه از جنس پارچه فلانل، به شما کمک می‌کند که بدن خود را گرم نگه دارید و هم زمان، استایل شیک و جذابی داشته باشید. معمولا آقایانی که در شهرهای سرد زندگی می‌کنند، زیاد با این مدل پیراهن دیده می‌شوند. پارچه فلانل یک پارچه کمی ضخیم اما نرم است که معمولا طرح چهارخانه یا شطرنجی دارد. شما می‌توانید در یک روز سرد، یک پیراهن مردانه از جنس فلانل را همراه با یک تیشرت و یک شلوار جین ست کنید و بسیار جذاب دیده بشوید.

پیراهن مردانه از جنس پارچه فلانل

پیراهن مردانه برای محل کار

شما می‌توانید در محل کار، آستین‌های پیراهن مردانه خود را تا بزنید و بدون هیچ گونه زحمتی، خوش استایل و جذاب دیده بشوید. پیراهن مردانه مدل office shirt بیشتر برای آقایانی مناسب است که در محل کارشان پشت میز می‌نشینند و کار دفتری دارند. بهترین رنگ‌های این پیراهن برای پوشیدن در یک محیط کاری، رنگ سفید و یا آبی کم رنگ است. برای اینکه استایلی غیر رسمی و به اصطلاح کژوال داشته باشید، می‌توانید از یک مدل آکسفورد و یا یک پیراهن با طرح خطوط چپ و راستی استفاده کنید.

پیراهن مردانه برای محل کار

پیراهن مردانه از جنس پارچه کتان

پیراهن‌های مردانه از جنس پارچه کتان، یکی از کاربردی‌ترین و زیباترین مدل‌های پیراهن مردانه هستند که باید در کمد لباس‌های هر آقای خوش استایلی وجود داشته باشند. بر خلاف یک پیراهن جین، پیراهن کتان از جنس یک پارچه سبک و نرم است که در بافت آن خطوط ریزی مشاهده می‌شود و یک لباس غیر رسمی و بسیار راحت است. این مدل پیراهن مردانه بهترین گزینه برای مناسبت‌های غیر رسمی است. شما می‌توانید آن را همراه با یک شلوار جین و یا شلوار کتان ست کنید. اگر دوست دارید که با استفاده از این مدل پیراهن یک استایل نیمه رسمی ایجاد کنید، می‌توانید آن را همراه با یک کت نیمه رسمی بپوشید. گزینه‌هایی که در این شرایط در مقابل شما قرار دارند، پایان ندارند!

پیراهن مردانه از جنس پارچه کتان

پیراهن مردانه مدل کلاسیک آستین کوتاه

این مدل پیراهن مردانه بسیار شبیه به پیراهن مردانه دکمه‌دار و سنتی است و یقه آن باز و نوک تیز است. یک پیراهن مردانه آستین کوتاه و دکمه‌دار، بهترین گزینه برای یک موقعیت غیر رسمی، مثل رفتن به لب ساحل و یا یک قرار دوستانه در کافه است. رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متفاوتی هم دارد و در نتیجه، شما می‌توانید بر طبق سلیقه و استایل خودتان بهترین گزینه را از میان آن‌ها انتخاب کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید این مدل پیراهن مردانه را بدون کراوات، با یک شلوار جین، یک شلوار کتان، و یا یک شلوارک ست کنید.

پیراهن مردانه مدل کلاسیک آستین کوتاه

پیراهن مردانه جین

پیراهن مردانه از جنس جین، یکی از اعضای جدا نشدنی از کمد لباس‌های آقایان خوش استایل است. این پیراهن زیبا از قدیم تا به امروز بین همه افراد محبوب بوده است، و در حقیقت هیچوقت از مد نمیوفتد. شما می‌توانید با پوشیدن این مدل پیراهن در یک موقعیت غیر رسمی، بدون هیچ گونه زحمتی، یک استایل بسیار جذاب خلق کنید. برای داشتن یک استایل ساده اما در عین حال مطابق با ترندهای فصل، می‌توانید یک پیراهن جین را همراه با یک تیشرت ساده به رنگ روشن، و یک شلوار به رنگ تیره ست کنید. این مدل پیراهن بهترین گزینه برای روزهایی است که دوست دارید در لباس‌های خود احساس راحتی کنید و در عین حال، خوش استایل باشید.

پیراهن مردانه جین

پیراهن مردانه از جنس پارچه لینن

یک پیراهن مردانه از جنس پارچه لینن، بهترین گزینه برای روزهای آفتابی و گرم فصل تابستان است که حس می‌کنید در حال آب شدن از شدت گرما هستید! این پیراهن زیبا از یک پارچه بسیار سبک و خنک تهیه می‌شود و معمولا برای پوشیدن در موقعیت‌های غیر رسمی مناسب است. بهتر است که در فصل تابستان، یک رنگ روشن از این مدل پیراهن را انتخاب کنید؛ به عنوان مثال، آبی روشن و یا سفید. شما می‌توانید آستین‌های پیراهن خود را تا بزنید و آن را با یک شلوار کتان با رنگ روشن ست کنید تا یک استایل کاملا تابستانی و شیک داشته باشید. علاوه بر این، می‌توانید پیراهن خود را همراه با یک شلوار جین و یک کت نیمه رسمی بپوشید تا استایل‌تان کمی از حالت اسپرت خارج بشود.

پیراهن مردانه از جنس پارچه لینن

پیراهن مردانه مدل پولو شرت

پیراهن مردانه مدل پولو شرت، یکی از کاربردی‌ترین، شیک‌ترین، و محبوب‌ترین مدل‌های پیراهن در بین آقایان خوش استایل است. این مدل پیراهن بر خلاف یک تیشرت، از جنس نخ کمی ضخیم‌تر بافته می‌شود، یک یقه نوک تیز دارد، روی قسمت گردن آن چند دکمه وجود دارد، و معمولا برای پوشیدن در مناسبت‌های غیر رسمی بسیار مناسب است. رنگ‌های بسیار متفاوتی دارد و شما می‌توانید بر طبق مناسبتی که قرار است در آن شرکت کنید، سلیقه شخصی، و استایل خودتان بهترین رنگ را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب