راه کار برای لکه شمع پاک کردن از روی لباس

da86daafd988d986d987 d984daa9d987 d8b4d985d8b9 d8b1d8a7 d8a7d8b2 d8b1d988db8c d984d8a8d8a7d8b3 d9bed8a7daa9 daa9d986db8cd985d89f 5e1124f3e2251 scaled

شمع یکی از زیباترین وسایلی است که در بسیاری از مراسم‌ها مانند عروسی و یا مهمانی‌ها برای زیباتر نشان دادن محفل از آن استفاده می‌کنند علاوه بر این نور شمع برای آرامش درونی بسیار مفید است. اما ممکن است در حین مهمانی بر اثر تصادف چند قطره‌ای از پارافین شمع بر روی لباس شما بریزد. حال این سوال برای شما پیش می‌آید که چگونه لکه شمع را از روی لباس پاک کنیم؟ با وندا کلیک و آموزش پاک کردن لکه شمع همراه شوید.

پاک کردن لکه شمع از روی پارچه و لباس

برای پاک کردن لکه شمع شما با چند مرحله ساده می‌توانید لباس خود را دوباره مثل روز اول دربیاورید پس اصلا نگران نباشید:

۱- بگذارید پارافین شمع خشک شود. هرگز زمانی که پارافین شمع داغ است آن را از روی لباس خود پاک نکنید. بگذارید به خوبی خشک و سفت شود در غیر این صورت لکه آن باقی خواهد ماند.

۲- با استفاده از یک جسم سخت مانند قاشق فلزی سعی کنید پارافین سفت شده بر روی لباس را پاک کنید. اگر پارافین به خوبی سفت و محکم شده باشد به آسانی با قاشق برداشته خواهد شد.

۳- در مرحله بعد سعی کنید تا مقداری حرارت بر روی لکه باقی مانده ایجاد کنید. می‌توانید بر روی لکه یک پارچه نازک داغ شده یا دستمال قرار دهید اما مراقب باشید اگر لباس شما چرم است حرارت بالایی به آن وارد نکنید که موجب چسبندگی و خراب شدن بافت لباس می‌شود.

پاک کردن لکه شمع از روی پارچه و لباس

۴- برای حرارت دادن لکه می‌توانید از یک کاغذ یا دستمال استفاده کنید تا بافت خود پارچه آسیب نبیند برای این کار شما دستمال یا کاغذ را روی محل لکه قرار داده سپس با درجه متعادلی از اتو به آن قسمت حرارت می‌رسانید. این کار را تا زمانی انجام می‌دهید تا تمامی پارافین باقی مانده بر روی لباس به حالت ذوب شده درآید تا برداشتن آن راحت شود.

۵- در مرحله بعدی لباس را در ماشین لباس شویی قرار داده و با تنظیمات معمول با استفاده از یک ماده شوینده بسیار خوب آن را شستشو دهید.

۶- سپس لباس را در یک محیط باز قرار دهید تا خشک شود. سپس شما شاهد از بین رفتن لکه شمع از روی لباس خود خواهید بود.

۷- اگر با انجام مراحل بالا باز هم اثری از لکه شمع باقی مانده بود دوباره مراحل را از قسمت حرارت دادن آغاز کنید تا به مرور لکه‌ها از بین بروند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

جدیدترین مطالب

پر بازدید ترین مطالب