خانم‎ها چطور درروزهای گرم تابستان لباس بپوشند؟

با فرارسیدن تابستان، روزها گرمتر و طولانی‌تر می‌شوند که خود چالشی برای لباس پوشیدن است. این چالش بیشتر برای خانم‌هایی است که در طول روز بیرون از خانه به سر می‌برند، از این رو باید به سبک لباس پوشیدن خود تغییراتی دهند. اگر شما هم می‎خواهید روزهای گرم تابستان را ساده‎تر پشت سر بگذارید و تا حد ممکن از گرما و عرق کردن به دور باشید، به نکاتی که در ادامه در مورد لباس پوشیدن در تابستان برایتان آورده‌ایم، توجه کنیم.

به جنس لباستان دقت کنید

پارچه های نخی، پنبه‎ای، لینن، گاباردین و ابریشم نازک مناسب این فصل هستند و پوست در مجاورت آنها احساس خنکی می‌کند. پوست در کنار ابریشم به اندازه لینن اجازه تنفس ندارد، اما اگر از چروک شدن لباس‌های لینن خسته شده‎اید، مخلوط لینن و ابریشم مصنوعی یا ریون را امتحان کنید. مخلوط ۷۰در صد نخ و ۳۰درصد نایلون یا پارچه‌های صددرصد پلی استر هم برای تابستان مناسب هستند.

چنین پارچه هایی میلیون‎ها منفذ ریز در خود دارند و هوا را کاملاً از خود عبور می‎دهند. به این ترتیب با وزیدن کوچک‌ترین نسیمی دمای بدن کاهش می‌یابد. پارچه هایی مثل تریکو یا جین هم که در سراسر سال به کار می‌روند برای تابستان مناسبند به شرط آن که ضخامت آنها را نسبت به پاییز و زمستان کمتر انتخاب کنید.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟


مانتوهای گشاد بپوشید

اولین موردی که شما باید در تابستان بدان دقت کنید، انتخاب مانتویی مناسب است. اما یک مانتوی تابستانی چه ویژگی‎های باید داشته باشد؟ مانتویی برای این فصل مناسب است که سبک، گشاد و در رنگ‌های روشن باشد. به عنوان مثال پانچو مدلی است که در تابستان روانه بازار می‌شود. این مانتو در قسمت زیر بغل گشاد بوده، از این رو از تعریق شما و احساس گرما جلوگیری می کند.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟


از پیراهن برای زیر مانتو استفاده کنید

از آنجا که پوشیدن شلوارهای تنگ به همراه بلوز در زیر مانتو سخت است، شما می ‎وانید به جای شلوار، از پیراهن‎های بلندی که تا روی کفشتان را می‎پوشاند، استفاده کنید. این استایل، یکی از محبوب‎ترین ترندهای تابستان امسال است. سعی کنید که مانتو و پیراهنی که زیر آن به تن می‎کنید، با هم هماهنگی داشته باشد. البته جامپ سوئیت هم از دیگر گزینه‌هایی است که می توانید آن را جایگزین پیراهن کنید.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟


شلوارهای گشاد به تن کنید

هر چقدر هم که شلوار پایتان نازک و نخی باشد، باز در صورت تنگ بودن، شما را در گرما کلافه خواهد کرد. از این رو بهتر است که برای تابستان به سراغ شلوارهای گشاد بروید. خوبی این مدل شلوار آن است که می توانید آن را هم با مانتوهای کوتاه و هم با مانتوهای بلند ست کنید.

علاوه بر آن، پوشیدن لباس‌های تنگ و پلاستیکی در فصل تابستان فرد را در معرض انواع بیماری‌های میکروبی و قارچی قرار می‌دهد، به خصوص کودکان و افراد مسن را که پوست حساسی دارند.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟


لباس های رنگ روشن بپوشید

از آنجا که شما چند لایه لباس، از تی‌شرت گرفته تا مانتو و شلوار، روی هم می‌پوشید، بهتر است که تمام آنها را به رنگ‌های روشن انتخاب کنید. رنگ های روشن نور خوشید را منعکس می‌کنند، از این رو شما گرما را کمتر احساس خواهید کرد. رنگ‌هاس سفید، شیرس، کرم، بژ و نخودس در تابستان به خنک ماندن بدن کمک کرده و بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟


معجزه دامن را از یاد نبرید

شاید فکر کنید که دامن را تنها در خانه می توان به تن کرد، اما این مدل لباس گزینه خوبی برای زیر مانتوی شما هم می‎تواند باشد. البته به جنس و قد دامنتان هم دقت کنید. قد دامنتان باید تا روی مچ پا و جنس آن باید نازک و خنک باشد. البته این استایل رسمی نبوده و برای موقعیت ‎های کژوال و گشت و گذارهای روزانه مناسب است.

خانم‎ها در تابستان چگونه لباس بپوشند؟

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب