da86daafd988d986d987 d8a8d8a7 d8b2d8afd986 d8b9db8cd986daa9 d987d985 d8b9d8a7d984db8c d8a8d987 d986d8b8d8b1 d8a8d8b1d8b3db8cd985d89f 5e12f1f74d7d0 scaled

افراد عینکی دوران مدرسه‌تان را به خاطر دارید؟ دوستانی که ظاهر درس‌خوان و بچه‌گانه‌شان مورد تمسخر بقیه و یا حتی خود شما، قرار می‌گرفت. طبیعی است که با یک عینک بزرگ ارزان، هیچ مردی خوش‌پوش لقب نخواهد گرفت. اما راهکار‌هایی برای بهتر دیده شدن، با وجود عینکی بودن موجود است. چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

امضای شخصی استایل خود را داشته باشید

این روزها بسیاری از مردان، به خوبی می‌دانند که چگونه یک عینک طبی، می‌تواند ظاهر آن‌ها را بهبود بخشد. در واقع عینک زدن شما را باهوش جلوه می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که از دید مردم، افراد عینکی داناتر و عاقل‌تر از دیگران شناخته می‌شوند. این به معنی آن است که از دیدگاه اطرافیان، شما به عنوان یک مرد عینکی، در مقایسه با دیگران، به موفقیت نزدیک‌تر هستید، و یا این که موفق‌تر از آنچه واقعاً هستید، به چشم می‌آیید.

دلیلش این است که افرادی که عینک می‌زنند، توجه و نگاه اطرافیان خود را بیشتر به چشم‌هایشان معطوف می‌سازند، ویژگی‌هایی چون قابل اعتماد بودن، حرفه‌ای و بالغ بودن را به دیگران القاء می‌کنند.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

اگر عینک خود را آنلاین تهیه ‌می‌کنید به این موارد دقت کنید

چرا باید به خود زحمت اضافی داده، و تا یک فروشگاه برای خرید عینک طبی برویم؟ از دلایل عقلانی و منطقی برای خرید از فروشگاه-های آنلاین، می‌توان به این موضوع اشاره کرد، که خرید عینک از تولید کننده و نه واسطه، به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌هایتان صرفه جویی داشته باشید. اما این روش خرید معایبی هم دارد. باید دقت داشته باشید در این روش امکان امتحان کردن عینک بر روی صورت خود را ندارید و باید فرم صورت خود به خوبی بشناسید و ویژگی‌های عینکی که می‌خواهید بخرید را شناسایی کرده باشید. مزیت دیگر خرید آنلاین عینک، این است که هر چه قدر هم، مغازه‌ای که به آن می‌روید بزرگ باشد، باز هم به میزان انتخاب‌های یک فروشگاه آنلاین، عینک نخواهد داشت.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

یافتن فریم مناسب صورت شما

شما لیاقت بهترین فریم و در نهایت، عینک ممکن را دارید. عینک شما باید به عنوان یک اکسسوری باکیفیت قادر باشد، چیزی به تیپ و استایل‌تان بیافزاید. باید بتواند اعتماد به نفس را به شما، در هر جایی که می‌روید، هدیه دهد. نکته کلیدی در خرید و انتخاب چنین عینکی، هماهنگی و تناسب کافی میان فریم، و فرم صورت شما است.
به طور کلی، همه مردان از نظر فرم صورت به ۴ دسته زیر تقسیم می‌شوند:
قلبی/ الماسی: این شکل توسط ویژگی‌هایی چون پیشانی بزرگ و چانه عریض شناخته می‌شود. عینک هایی با زوایای برابر، به گونه‌ای که فریم در نواحی انتهایی ضخیم‌تر است، مناسب شما است.
 گرد: بیانگر صورت و پیشانی دایره‌ای و گرد است. شما فریم‌هایی را نیاز دارید، که بیشتر عریض باشند تا بلند و طویل.
 مربع: شما باید زوایای تند چهره‌تان را به کمک عینک های‌ گرد‌تر، بپوشانید.
تخم مرغی: هر نوع عینکی مناسب شما است، اما بهترین گزینه، عینک با فریم زاویه‌دار و بدون انحنا است.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

داشتن تعداد زیادی فریم عینک

بیایید فرض کنیم شما یک میلیونر هستید. آیا داشتن تنها یک فریم، شما را قانع می‌کرد؟ احتمالاً خیر.
همان طور که ترجیح می‌دهید، چند ماشین داشته باشید، در اختیار داشتن تعداد بیشتری عینک، شما را برای روز مبادا، که یکی از آن ها بشکند یا گم شود، ایمن می‌سازد.
از آن جایی که مردان اهل عادت کردن هستند، خیلی از آن‌ها یک فریم ثابت را برای ۱۰ سال نگه می‌دارند. اما زمان در حال تغییر است، بهتر است با توجه به این تغییرات، سعی کنید عینک و فریم خود را، که حکم یک اکسسوری مجزا را برای‌تان ایفا می‌کند، به صورت دوره‌ای تغییر دهید.
پس فراتر از داشتن دو یا سه جفت از لنز خود، سعی کنید فریم‌های متفاوتی از لحاظ رنگ، و جنس نیز تهیه کنید. به این ترتیب، قادر خواهید بود تا از منطقه امن خود، خارج شوید و در نتیجه، به‌روزتر و مدرن‌تر خود را نشان دهید.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

جنس فریم‌های عینک

ترکیبات بر پایه‌ی پلاستیک و نایلون ( مناسب فریم‌های رنگ روشن)
محصولات از جنس تیتانیوم ( مزیت کاهش وزن و انعطاف پذیری بیشتر)
زیلونیت ( یک محصول سبک که در همه رنگ‌ها موجود است)

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

رنگ فریم‌های عینک 

 طیف‌های « محافظه کارانه»: اعم از طلایی، مشکی، قهوه‌ای و نقره‌ای بیشتر مناسب مردانی است، که به پوشیدن لباس‌های رسمی، چون کت و شلوار عادت دارند.
رنگ‌های « ماجراجویانه» : اعم از رنگ‌های روشن و قرمز/سبز/زرد تند که بیشتر مناسب جوانانی است، که دوست دارند در میان اطرافیان خود، خاص و منحصر به فرد به چشم بیایند.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟

از عینک‌های خود محافظت کنید

مطمئن شوید که یک قاب باکیفیت، که از عینک باارزش‌تان مراقبت و محافظت می‌کند، در اختیار دارید. هیچ مردی دوست ندارد که وقتی از خانه بیرون می‌رود، تا با دوستانش ملاقات کند، یا سر کار خود حاضر شود، عینکی را به چشم زده باشد که گوشه‌هایش خوردگی دارد، و شیشه‌‎های آن پر از لک و خط افتادگی است.
لنز عینک شما اگر کثیف و نا‌مرتب باشد، یا این که خط و خش روی آن افتاده باشد، می‌تواند در دراز مدت تأثیرات منفی و ناخوشایندی را بر روی قدرت بینایی شما داشته باشد. علاوه‌ براین، نگهداری نامناسب از عینک‌تان، این پیام را به دیگران می‌فرستد، که شما فردی بی‌سلیقه و نا‌مرتب هستید، که به وسائل شخصی خودتان، احترام نمی‌گذارید. این دیدگاه، به شدت خصلت قابل اعتماد بودن شما را مخدوش می‌کند.

چگونه با زدن عینک هم عالی به نظر برسیم؟
به یاد داشته باشید که پارچه‌های مخصوص تمیز کردن عینک، به یک دلیلی برای این امر انتخاب شده‌اند. نباید هرگز به دستمال کاغذی و یا تی‌شرت خود، که ممکن است به قدر کافی تمیز نباشد، اعتماد کنید. جنس این تمیز کننده باید از نوع مرغوب و میکرو فیبر باشد. این نگه‌داری و مراقبت از عینک، یک پروسه دقیق و نیازمند دقت است، که به دستان ظریف و لوازم اصولی مورد نیازش احتیاج دارد.
فراموش نکنید که هر وقت می‌خواهید عینک خود را، از قابش خارج کنید، از هر دو دست خود کمک بگیرید، که عینک‌تان از فرم اصلی‌اش خارج نشود. به عنوان آخرین نکته، عینک را به پشت در قاب قرار دهید، تا خط و خش بر روی شیشه آن نقش نبندد. نحوه آرایش برای خانم های عینکی هم اهمیت دارد و باعث تاثیر روی چهره خواهد شد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب