اتو و اصولی برای تمیز کردن آن

d986daa9d8a7d8aadb8c d8b3d8a7d8afd987 d988 daa9d8a7d8b1d8a8d8b1d8afdb8c d8a8d8b1d8a7db8c d8aad985db8cd8b2 daa9d8b1d8afd986 d8a7d986d988d8a7d8b9 d8a7d8aad988 5e12f0e7f20fb scaled

کثیف شدن اتو چه در کفه آن و چه بدنه آن از جمله اتفاقاتی است که معمولا طی سالیان به وجود می آید. برای اینکه عمر اتو را زیاد کنید باید نکاتی را برای تمیز کردن اتو بدانید که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد با چی بپوشم همراه ما باشید.

۳ روش برای تمیز کردن اتو

اگر کف اتو شما به خاطر تماس با سطح پارچه کثیف شده است ؛ در این بخش قصد داریم به ارایه ۳ راهکار برای تمیز کردن اتو بپردازیم. تا انتها با وندا کلیک همراه ما باشید.

تمیز کردن اتو

تمیز کردن اتو با جوش شیرین

اولین روش برای تمیز کردن اتو استفاده از جوش شیرین است که در این بخش مراحل مختلف آن را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. تا انواع کثیفی و لک از اتو جدا شود.

 • یک قاشق آب  را با ۲ قاشق جوش شیرین با هم مخلوط کنید تا ماده ای خمیری ساخته شود.
 • خمیر حاصل شده را به بر روی نقاطی که کثیف شده است قرار دهید. (۵ دقیقه باقی بماند)
 • به کمک یک تکه پارچه نمدار خمیر را از روی صفحه اتو پاک کنید. (این کار را تا تمیز شدن ادامه دهید)
 • برای پاک کردن سوراخ‌های بخار بهتر است از گوش پاک کن استفاده کنید.
 • برای تمیز کردن نهایی مخزن را آب کردن و اتو را در حالت بخار قرار دهید.
 • این کار باعث می‌شود کثیفی‌هایی که احتمالا درون سوراخ‌ها باقی مانده خارج شود.

تمیز کردن اتو

تمیز کردن اتو با نمک و سرکه

دومین روش برای تمیز کردن اتو استفاده از محلول سرکه و نمک است که در این بخش مراحل مختلف آن را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. تا انواع کثیفی و لک از اتو جدا شود.

 • ۲ واحد سرکه سفید و یک واحد نمک را با هم مخلوط کنید.
 • مخلوط را بر روی گاز قرار دهید تا گرم شود، اما محلول نباید به نقطه جوش برسد.
 • بوی این محلول بد خواهد اما اما مطمئن باشید که یک پاک کننده قوی است.
 • اجازه دهید محلول خنک شود، البته ولرم این محلول نیز کاربردی است.
 • از یک تکه پارچه و یا مسواک برای تمیز کردن کف اتو به کمک محلول استفاده کنید.
 • در آخر وقتی لکه از اتو جدا شد به کمک یک پارچه تمیز، کف اتو را خشک کنید.

تمیز کردن اتو

تمیز کردن اتو با سایر روش‌ها

اگر مواد لازم که در بالا به آن اشاره شد، برای تمیز کردن اتو را نداشتید. جای نگرانی نیست کافیست از روش‌هایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم استفاده کنید. با چی بپوشم همراه باشید.

 • خمیر دندان را بر روی صفحه اتو قرار دهید و به کمک یک دستمال سطح آن را پاک کنید.
 • اگر اتو چسبناک شده بود، اتو را در ماکزیمم درجه بگذارید و بر روی یک صفحه روزنامه بکشید تا پاک شود.

روش تمیز کردن محفظه اتو 

۱- نصف فنجان آب را با نصف فنجان سرکه سفید مخلوط کنید. این محلول پاک‌کننده می‌تواند باکتری زدا، رسوب زدا و بوگیر باشد و البته، شیوه‌ای اقتصادی برای تمیز کردن داخل اتو است. علاوه بر آن، ساده‌ترین روش برای تمیز کردن بخش‌هایی از اتو است که نمی‌توان بجز این ماده، به شیوه‌ی دیگری آنها را تمیز کرد.

۲- مخزن آب اتو را با محلول پاک‌کننده پر کنید و اتو را روشن کنید تا داغ شود. اتو را بر روی داغ‌ترین شماره‌ی تنظیماتش قرار دهید. اگر اتو شما ابزار تغییر دما ندارد، آن را بر روی تنظیمات مربوط به لباس‌های نخی قرار دهید.

۳- محلول پاک‌کننده را در درون اتو بخار داغ، حرکت دهید. برای این کار دکمه‌ی بخار را نگه داشته و اتو را در همین حین، بر روی یک حوله، روی تخته‌ی اتو بفشارید. این کار را چندین بار به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه انجام دهید که در کل یک و نیم دقیقه زمان می‌برد.

۴- هر ماده‌ی تمیز کننده‌ای که در مخزن مانده، خالی کنید. حتماً این ماده را خرج کنید زیرا دیگر نیازی به آن برای تمیز کردن اتو نداریم.

۵- مخزن را با آب تازه و تمیز پر کرده و دوباره فرآیند بخار‌دهی را تکرار کنید. این کار باعث می‌شود باقیمانده‌ی سرکه از درون اتو و مخزن آن تخلیه شود. باقیمانده‌ی آب را از درون مخزن نیز تمیز کنید.

تمیز کردن اتو

چگونه از اتو نگهداری کنیم؟

نگهداری صحیح از اتو و تمیز کردن آن باعث افزایش عمر آن می‌شود. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خرید لوازم الکترونیکی صرفه جویی کنید. این نکات را تا انتها بخوانید.

نکته اول

هر پلاستیک آب شده‌ای که بر روی اتو مشاهده می‌کنید، تمیز کنید. کف اتو بخار را در ظرفی از آب یخ قرار دهید. این کار سبب می‌شود پلاستیک‌های آب شده که به آن چسبیده، سفت شود و بتوانید به سادگی آن‌ها را بکنید.

نکته دوم

از ملحفه های خشک‌کن، برای براق ماندن و خوشبو شدن اتوی خود استفاده کنید. اتوی داغ را ابتدا بر روی این ملحفه و سپس روی حوله بکشید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید تا درخشش اتوی شما با از بین رفتن روغن‌ها بیشتر شود.

نکته سوم

مخزن اتو را با آب مناسب پر کنید. بسته به سختی آب مصرفی مورد استفاده‌ی شما و میزان استفاده، دوام اجزاء درونی اتوی شما تغییر خواهد کرد. ممکن است اتوی شما نیاز به آب خاصی داشته باشد. آب معدنی همیشه می‌تواند مناسب باشد. با این حال، گزینه‌ی بهتر و ارزان‌تر، آب شیر است که فیلتر شده و تمیز باشد.

نکته چهارم

مدام سیم برق آن را چک کنید. به آسیب یا سوختگی در کابل دقت کنید زیرا آسیب به این ناحیه خطرناک بوده و بهتر است تا زمان تعمیر شدن کابل، از اتو استفاده نکنید.

نکته پنجم

اتو را به درستی نگهداری کنید. زمانی که از اتو استفاده نمی‌کنید، هیچگاه فشاری بر روی آن وارد نکنید (آن را به سمت پشت نخوابانید). یک اتو باید به صورت نشسته در محلی که ثابت باشد و خطر افتادن نداشته باشد، قرار گیرد. دقت فرمایید اتوی داغ را در محلی قرار ندهید که باعث ایجاد خطر شود و کف آن در زمان داغ بودن، با پارچه یا شیء دیگری در تماس نباشد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب