آشنایی با رشته طراحی و دوخت و درباره بازار کار آن

d8b1d8b4d8aad987 d8b7d8b1d8a7d8addb8c d988 d8afd988d8aed8aa d89b d8a2d8b4d986d8a7db8cdb8c d8a8d8a7 d8a7db8cd986 d8b1d8b4d8aad987d88c d8b4d8b1d8a7db8cd8b7 d8abd8a8d8aa d986d8a7d985 d988 d8a8d8a7d8b2d8a7d8b1 daa9d8a7d8b1 d8a2d986 5e11a48a8022d scaled

رشته طراحی و دوخت لباس یکی از رشته‌های هنری است که به تازگی در میان بسیاری افراد به خصوص خانم‌ها محبوب گشته و طرفداران بسیاری دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییرات چشمگیری که در بسیاری از عرصه‌ها اتفاق می‌افتد. در این رشته هنرجویان با انواع مبانی هنرهای تجسمی، اصول طراحی لباس و آناتومی بدن انسان آشنا خواهند شد. رشته طراحی و دوخت در مقاطع مختلفی از جمله کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در ایران وجود دارد و دانشگاه‌های هنر بسیاری این رشته را دارا هستند. با وندا کلیک همراه شوید تا درباره رشته طراحی دوخت در مقطع کاردانی اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

رشته طراحی و دوخت ؛ آشنایی با این رشته، شرایط ثبت نام و بازار کار آن

آشنایی با رشته طراحی و دوخت

در رشته طراحی و دوخت از همان ابتدا، یعنی در طول دوران کاردانی شما با انواع الگوها و برش و دوخت لباس‌های زنانه، مردانه و کودک آشنا خواهید شد. همچنین با جزئیات رشته نساجی، رنگ شناسی و انواع پارچه‌ها و انواع تزئینات روی لباس‌های مجلسی آشنا خواهید شد و کاملا به تمام امور درباره لباس و طراحی و دوخت مسلط خواهید شد.

آشنایی با رشته طراحی و دوخت

کاردانی رشته طراحی و دوخت یکی از آسان‌ترین مسیرها برای رسیدن به هدف اصلی یعنی تبدیل شدن به طراح دوخت است. متاسفانه بسیاری از افراد قادر به تحصیل در دانشگاههای برتر یا تحصیل در درجات بالای تحصیلی نیستند در نتیجه کاردانی می‌تواند یک درجه تحصیلی معقول برای هر فردی باشد. شما با مدرک کاردانی طراحی و دوخت نیز می‌توانید وارد بازار کار شوید و به عنوان یک طراح دوخت فعالیت کنید. در واقع رشته طراحی و دوخت یکی از رشته‌های هنری است که بیش از ۷۰ درصد فقط به خلاقیت و سلیقه شما دارد، در نتیجه اگر شما سلیقه و خلاقیت لازم را در این رشته داشته باشید می‌توانید تبدیل به یک طراح دوخت حرفه‌ای شوید.

آشنایی با رشته طراحی و دوخت

برای تحصیل در رشته طراحی و دوخت در مقطع کاردانی باید از طریق هنرستان یا فنی حرفه‌ای وارد شوید که امتحان مخصوص به خودش را دارد. علاوه بر این بعد از اتمام دوران کاردانی شما قادر به ادامه تحصیل در درجات بالاتر نیز به صورت ناپیوسته خواهید بود.

تحصیل در رشته طراحی و دوخت

تحصیل در رشته طراحی و دوخت

روش تحصیل در رشته طراحی و دوخت در مقطع کاردانی به این گونه می‌باشد که پس از دریافت مدرک دیپلم از دبیرستان، در آزمون این رشته در آموزشکده‌های فنی حرفه‌ای ثبت نام کرده و یا بدون کنکور با شرط معدل و پرداخت شهریه در دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و یا علمی کاربردی شرکت کرده و در رشته طراحی و دوخت مقطع کاردانی تحصیل می‌کنید. همچنین برای ادامه تحصیل می‌توانید به صورت ناپیوسته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های علمی کاربردی و یا آزاد ادامه تحصیل دهید.

دروس رشته طراحی و دوخت در مقطع کاردانی

دروس رشته طراحی و دوخت در مقطع کاردانی

 • آزمایشگاه شیمی عمومی
 • اصول سرپرستی
 • اصول طراحی لباس
 • الگو
 • الگو پیشرفته ۱ و ۲
 • الگو عالی ۱ و ۲
 • الگو لباس کودک
 • تاریخ لباس ۱و ۲
 • تاریخ هنر ایران و جهان
 • تعمیرات ماشین‌های دوخت
 • دوخت پیشرفته ۱ و ۲
 • ریاضی عمومی
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

جدیدترین مطالب

پر بازدید ترین مطالب