کودکانی با استعداد که با اختراع خود به نجات بشر کمک کردند

d8a7d8aed8aad8b1d8a7d8b9 d8a7db8cd986 daa9d988d8afdaa9d8a7d986 d8a8d8a7d8a7d8b3d8aad8b9d8afd8a7d8af d8a8d8b4d8b1 d8b1d8a7 d986d8acd8a7d8aa d985db8ce2808cd8afd987d8af 5e13753c40830

لوئی بریل، ۱۵ ساله بود که سیستم خواندن و نوشتن برای نابینایان را اختراع کرد و بنجامین فرانکلین ۱۲ ساله بود که باله‌های غواصی را اختراع کرد. برای اینکه مخترع درخشانی شوید، تنها چیزی که نیاز دارید کمی الهام، اراده و اعتماد به نفس است؛ و افرادی که در این مطلب می‌بینید، این حقیقت را ثابت می‌کنند.

جک آندراکا (Jack Andraka)، ۱۶ ساله، آزمایش تشخیص سرطان

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

جک بعد از مرگ یکی از نزدیکانش، به تشخیص به موقع سرطان علاقمند شد. او خودش را با نشریات علمی آشنا کرد و هدف خود را ایجاد روشی برای تشخیص سرطان لوزالمعده تعیین کرد. این بیماری تقریبا بدون علامت است و فقط در مراحل بعدی قابل تشخیص است. این پسر به مدت ۷ ماه، بعد از مدرسه در یک آزمایشگاه کار می‌کرد. او در نهایت دستگاه کوچکی اختراع کرد که می‌توانست پروتئین مزوتلین را در خون تشخیص دهد. مقدار بیش از حد این پروتئین نشان دهنده وجود تومور بدخیم در بدن است.


والنتین فرچکا (Valentin Frechka)، اوکراین، ۱۸ ساله، کاغذی از جنس برگ‌های افتاده

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

یک دانش آموز دبیرستانی به نام والنتین فرچکا تکنولوژی تولید کاغذ از برگ‌های افتاده را ایجاد کرد. این اختراع به کاهش جنگل‌زدایی و تولید کاغذ سازگار با محیط زیست کمک می‌کند.

با  ۱.۵ تن مواد اولین می‌توان ۲۰هزار ورق کاغذ A4 با این روش تولید کند. هر برگی برای تولید مناسب است، اما برگ بلوط از همه بهتر است. پسماند‌ها را هم می‌توان برای به دست آوردن لیگنین فرآوری کرد که سوخت مناسبی است. والنتین برای این ایده استفاده از برگ‌های افتاده، در المپیاد جینیس ۲۰۱۸ در آمریکا مدال طلا را کسب کرد.


سرگئی خلیاوین (Sergei Khaliavin)، ۱۷ ساله، ماوس کامپیوتر برای افرادی که دست ندارند

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

سرگئی یک دانش آموز دبیرستانی بود که ایده ماوس کامپیوتر برای افرادی که دست ندارند به ذهنش رسید. او قصد داشت به دوستش کمک کند تا بتواند مثل همه از ماوس کامپیوتر استفاده کند. اختراع او شبیه یک کفش با صفحه کنترل ماوس‌های معمولی است. این ماوس با انگشتان پای کاربر کنترل می‌شود.

سرگئی می‌گوید که در عرض یک هفته به این دستگاه عادت کرده و حتی یاد گرفته با آن بازی کامپیوتری انجام دهد. از این ماوس نوآورانه در مسابقه بین‌المللی اختراعات و فناوری‌های نوآورانه در مسکو تقدیر شد.


کایلی سیموندز (Kylie Simonds)، ایالات متحده آمریکا، ۱۳ ساله، کوله پشتی برای کودکان سرطانی

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

مایلی مدت‌ها با سرطان مبارزه می‌کرد. این دختر با وجود بیماریش، می‌خواست راه برود، با دوستانش ارتباط برقرار کند و به مدرسه برود. اما نیاز به تزریق وریدی توانایی‌های او را بسیار محدود می‌کرد. به همین دلیل کایلی راهی برای حفظ سبک زندگی فعالش با وجود سرطان پیدا کرد. او دستگاهی را همراه با دارو در کیف مدرسه عادی قرار داد تا مجبور نباشد برای درمان همیشه در خانه بماند. او مجوز ثبت اختراعش را دریافت کرد و قصد دارد آن را عمومی کند.


لالیتیا آچاریا (Laalitya Acharya)، ۱۳ ساله، تولید برق از حرکت وسایل نقلیه

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

لالیتیا آچاریا علاقه زیادی به تحقیق درباره منابع انرژی ارزان و به راحتی تجدیدپذیر دارد. دستگاه او به نام «TraffEnerate» امواج حاصل از عبور وسایل نقلیه را به برق تبدیل می‌کند. این دستگاه را می‌توان در تقاطع‌ها و بزرگراه‌های شلوغ نصب کرد. این ایده بعد از سفر به هندوستان و دیدن بچه‌هایی که بدون برق زندگی می‌کنند و مجبورند برای گرم نگه داشتن خانه آتش روشن کنند، به ذهنش رسید.


آنا دو (Anna Du)، ۱۲ ساله، رباتی که کف اقیانوس به دنبال زباله می‌گردد

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

آنا پیاده روی در بندر بوستون را دوست دارد. او در یکی از پیاده روی‌هایش متوجه زباله‌های زیادی در ساحل وجود دارد. او سعی کرد خودش آن‌ها را جمع کند، اما ممکن نبود بتواند همه را جمع کند. همین جا بود که تصمیم گرفت دستگاهی طراحی کند که کف اقیانوس به دنبال میکروپلاستیک‌ها بگردد.

پلاستیک پرتوهای فروسرخ را جذب می‌کند، بنابراین تشخیص آن با سنسور‌های مخصوص بسیار آسان است. این دختر امیدوار است رباتش به زودی بتواند زباله‌های پلاستیکی را پیدا و جمع کند. او به آزمایشگاه علمی یونگ دعوت شد تا روی بهبود دستگاهش کار کند.


گیتانجالی رائو (Gitanjali Rao)، ۱۲ ساله، دستگاهی برای تشخیص سرب در آب

اختراع این کودکان بشر را نجات می‌دهد

در سال ۲۰۱۶، ساکنان فلنت در میشگان به دلیل سرب زیاد موجود در آب مسموم شدند. در آن زمان، والدین گیتانجالی نوار‌های تست مخصوصی خریدند تا آب را بررسی کنند، اما اغلب نتایج اشتباه از آب درمی‌آمد.

به همین دلیل ایده اختراع دستگاهی برای تشخیص فلزات سنگین در آب به ذهن این دختر رسید. این دستگاه بر اساس فیلتری از جنس نانولوله‌های کربوهیدارت است که با اتصال به بلوتوث، به شما امکان رصد شاخص‌ها را از طریق تلفن همراه هوشمندتان می‌دهد. گیتانجالی بهترین دانشمند جوان در سال ۲۰۱۷ در آمریکا شد.


کاری بیشاپ (Curry Bishop)، ۱۰ ساله، دستگاهی که از مرگ کودکان در خودروهای بسته جلوگیری می‌کند

اختراع این کودکان بااستعداد بشریت را نجات می‌دهد

این ایده وقتی به ذهن این پسر جوان  رسید که دختر شش ماهه همسایه در یک خودروی بسته گیرافتاد و مُرد. دمای داخل اتومبیل در تابستان به ۶۰ درجه سانتیگراد می‌رسد، حتی اگر پنجره‌ها کمی باز باشند. برای پیشگیری از مرگ کودکان، کاری دستگاهی مجهز به دماسنج، حسگر و سیستم خنک کننده اختراع کرد. این دستگاه به پشت سری صندلی خودرو وصل می‌شود و وقتی دمای کابین بحرانی شود سیگنال می‌فرستد. شرکت تویوتا به این پروژه ابراز علاقه کرده است.


بریتانی ونگر (Brittany Wenger)، ۱۷ ساله، تشخیص اولین سرطان سینه

اختراع این کودکان بااستعداد بشریت را نجات می‌دهد

این دانش آموز فلوریدایی شبکه عصبی مصنوعی اختراع کرد که به تشخیص سرطان سینه کمک می‌کند. این یک برنامه کامپیوتری است که داده‌ها را مثل مغز انسان تحلیل می‌کند. با استفاده از این برنامه، می‌توانید داده‌های موردنظر را آنالیز و بررسی کنید. امروزه، اختراع بریتانی می‌تواند این بیماری را با دقت ۹۹درصد تشخیص دهد. او هنوز روی بهبود شبکه عصبی خود کار می‌کند. علاوه بر سرطان سینه می‌تواند شکل‌های تهاجمی لوسمی را تشخیص دهد.


آن ماکوسینسکی، کانادا، ۱۶ ساله، چراغ قوه حرارتی

اختراع این کودکان بااستعداد بشریت را نجات می‌دهد

آن ماکوسینسکی یک چراغ قوه اختراع کرد که نه با باتری بلکه با گرمای بدن کار می‌کند. او بعد از صحبت با دوستش که در فیلیپین زندگی می‌کرد و می‌گفت به خاطر قطع برق شهر نمی‌تواند تکالیفش را انجام دهد این ایده به ذهنش رسید. چراغ قوه‌ای که او اختراع کرده به باتری نیاز ندارد بنابراین محیط زیست را آلوده نمی‌کند.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب