فروخته شدن اشیای معمولی که قیمت‌های باور نکردنی دارد!

d8a7d8b4db8cd8a7db8c d985d8b9d985d988d984db8c daa9d987 d8a8d987 d982db8cd985d8aae2808cd987d8a7db8c d8b9d8acdb8cd8a8db8c d981d8b1d988d8aed8aad987 d8b4d8afd986d8af 5e12fecf40883

این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که چیز‌های بی نظیر و کمیاب در جهان بسیار گران قیمت بوده و این امر کاملاً قبل درک است. علاوه بر این برخی اوقات چیز‌هایی ساده و بسیار کم اهمیت به چنان ارزش پولی دست پیدا می‌کنند که وقتی قیمت آن‌ها را می‌شنویم دهانمان از تعجب باز می‌ماند.

از این اقلام ساده که ناگهان هر یک به دلیلی خاص قیمتی گزاف پیدا می‌کنند می‌توان به یک سیگار، کتاب، مهره شطرنج، پیانو، خودکار و حتی یک ساعت اشاره کرد.

به تازگی یک اثر هنری ایجاد شده به دست یک هنرمند ایتالیایی که به شکل یک موز چسبانده شده روی دیوار است، در نمایشگاه میامی، به قیمت ۱۲۱ هزار دلار فروخته شد.

موزی که به دیوار چسبانده شده و در تصویر مشاهده می‌کنید، در نمایشگاه میامی فلوریدا، به قیمت ۱۲۱ هزار دلار فروخته شد.

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

گفتنی است، این اثر که “کمدین” نام گرفته، توسط هنرمندی ایتالیایی به نام Maurizio Cattelan، ایجاد شده و بیان کرده که انتخاب این میوه و چسباندن آن روی دیوار، بسیار خاص انجام شده است! این موز، از یکی از سوپرمارکت‌های محلی در میامی خریداری شده است.

قابل ذکر است که از این اثر، سه مورد موجود بوده که دو اثر تا کنون به فروش رسیده، و به گفته صاحب این نمایشگاه، انتظار می‌رود که نسخه سوم آن تا قیمت ۱۵۰ هزار دلار فروخته شود. وی همچنین اذعان داشت که این اثر هنری نمادی برای تجارت جهانی، سخنی دو پهلو و نشانی کلاسیک برای طنز است.

به همین بهانه در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با ۱۰ وسیله ساده و معمولی، اما بسیار گران قیمت جهان آشنا کنیم.

پر پرنده منقرض شده هویا

قیمت: ۱۰.۰۰۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

اگر چه این موضوع واقعیت دارد، اما برای یک انسان معمولی باورنکردنی خواهد بود اگر به او گفته شود که یک پر ساده بیش از ۱۰.۰۰۰ دلار قیمت دارد. پر پرندگان چنان چیز بی ارزشی است که از آن برای اشاره به چیز‌های سبک و بی ارزش استفاده می‌شود. اما در کمال ناباوری پری وجود دارد که در واقع گران قیمت‌ترین پر جهان نامیده می‌شود. این پر گران قیمت در نیوزیلند بوده و علت گرانقیمت بودن آن نیز این است که در واقع پر یک پرنده منقرض شده به نام هویا است. این پر در یک حراجی در نیوزیلند به قیمت ۱۰.۰۰۰ دلار فروخته شد.


سیگار گورخا بلک دراگون

قیمت: ۱.۱۵۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

سیگار یک کالای بسیار ساده است که در حالت عادی قیمت آن به ندرت بیش از یک دلار است، اما وقتی که بدنبال گران قیمت‌ترین سیگار جهان باشید با سیگار گورخا بلک دراگون موا=جه خواهید شد. این نوع سیگار برگ چنان گران قیمت است که هر نخ از آن ۱.۱۵۰ دلار قیمت دارد. این سیگار برگ گران قیمت هندوراسی در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار به بازار عرضه شد. در واقع این سیگار با یک جعبه ساخته شده از استخوان شتر به در خانه شما ارسال می‌شود. جالبتر این که تنها ۵ جعبه سیگار از این نوع در جهان تولید شده است.


اتاق هتل رییس جمهور ویلسون در ژنو

قیمت: هر شب ۶۵.۰۰۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

معمولاً بهترین، بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین هتل‌های جهان در شهر لاس وگاس قرار دارند و هزینه اقامت در این رستوران‌ها با توجه به خدمات و تعداد ستاره‌هایی که دارند متفاوت است. در این شهر قیمت اجاره یک سوییت هتل بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. اما گران‌ترین هتل جهان در شهر ژنو واقع است و هتل رییس جمهور ویلسون نام دارد. این هتل تنها دارای ۱۰ اتاق است که هزینه اقامت در هر یک از این اتاق‌ها برای هر شب ۶۵.۰۰۰ دلار خواهد بود.


تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رُز ساخته شده توسط استورات هیوز

قیمت:۲.۹۷ میلیون دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

تلفن همراه دیگر به یک وسیله بسیار عادی تبدیل شده است که در دسترس همگان قرار دارد و حتی کودکان نیز از آن استفاده می‌کنند. تلفن‌های همراه معمولاً بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. اما گران قیمت‌ترین تلفن همراه جهان یک تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رُز ساخته شده توسط استوارت هیوز است که قیمت ۲.۹۷ میلیون دلار برای آن تعیین شده است.


پیانو هینتزمن کریستال

قیمت: ۳.۲۲ میلیون دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

یک پیانو معمولی را حتی می‌توان با قیمت ۱۵ دلار نیز خریداری کرد، اما پیانو هینتزمن کریستال ۳.۲۲ میلیون دلار قیمت دارد که در پکن چین ساخته شده وحدود ۳ متر طول دارد و توسط یک فرد ثروتمند در یک حراجی خریداری شد.


ساعت هاوت جوایلری از شوپارد

قیمت: ۲۵ میلیون دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

یک ساعت ساده به طور متوسط ۲۵ دلار قیمت دارد، اما ساعت هاوت چوایلری از شوپارد با الماس‌های بسیار گران قیمتی تزیین شده و ظاهری بسیار خیره کننده دارد. این ساعت هیچ استفاده‌ای به جز گفتن زمان ندارد و برای داشتن آن باید ۲۵ میلیون دلار بپردازید.


تلویزیون پرستیژ اچ دی سوپریم رُز

قیمت: ۲.۳ میلیون دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

یک تلویزیون خانگی معمولی دستکم صد دلار قیمت دارد، اما گران قیمت‌ترین تلویزیون خانگی جهان پرستیژ اچ دی سوپریم رُز نام دارد که با ۲.۳ میلیون دلار قیمت هر کسی توان خرید آن را ندارد. بدنه این تلویزیون از پوست کروکودیل ساخته شده که با دست دوخته شده است. علاوه بر این در بخشی از قسمت‌های این تلویزیون از تکه‌های الماس استفاده شده است.


زمین توکیو

قیمت: هر متر مربع ۱.۲۰۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

در قسمت‌های مختلف جهان قیمت هر متر زمین متفاوت است و قیمت هر متر زمین در کمترین حالت جند پنی خواهد بود، اما سخت است باور کرد که قیمت زمین در توکیو ژاپن به طور متوسط ۱.۲۰۰ دلار برای هر متر است. جالب‌تر این که شهر توکیو پرجمعیت‌ترین و شلوغ‌ترین شهر جهان بر اساس فضای آن است. خریدن یک تکه زمین در توکیو روز به روز غیرممکن‌تر می‌شود. تنها ده سال بعد این عنوان در اختیار شهر لندن بود و ۲۰ سال قبل نیز پاریس چنین شرایطی داشت، اما در سال ۲۰۱۷ هر سه شهر گران قیمت جهان در ژاپن واقع هستند.


دوربین سوسی فررس داگورو

قیمت: ۷۷۵.۰۰۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

دوربین وسیله‌ای عادی برای ثبت تصاویر است که کمترین قیمت ان ۳۰ دلار است، اما گران قیمت‌ترین دوربین دنیا سوسی فررس داگورو نام دارد که قیمت آن ۷۷۵.۰۰۰ دلار است. این دوربین بسیار گران قیمت از نوع داگورو در سال ۱۸۳۹ ساخته شده و قدیمی‌ترین دوربین جهان است که به شیوه‌ی تجاری و کارخانه‌ای ساخته شده است.


جعبه شطرنج چارلز هالندر

قیمت: ۶۰۰.۰۰۰ دلار

اشیای معمولی، اما گران قیمت در جهان

گران قیمت‌ترین جعبه شطرنج در جهان بیش از ۶۰۰.۰۰۰ دلار قیمت دارد. این جعبه شطرنج گران قیمت توسط چارلز هالندر ساخته شده و ۳۲۰ قیراط الماس سیاه و سفید در ساخت قطعات آن به کار رفته است.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

مطالب خواندنی

پر بازدید ترین مطالب